Danışan Yorumları

Benim geçen sene Tuğçe Abla ile tanışma fırsatım oldu -iyi ki tanışmışım:). Üniversite sınavına hazırlanma sürecinde en büyük destekçilerimden biriydi çünkü her türlü yardımıma koşuyordu. Ben kendisine önceleri “Tuğçe Hoca” diyordum fakat bana olan samimiyetinden bir abladan fazlası olduğunu öğrendim. Bana kısa sürede bu hayatta başarılı olabilmek adına birçok şeyi öğrettiğin için sana çok teşekkür ederim Tuğçe Abla.

Cansu Kamış

Yaşamımın benim için zor bir döneminde tanıştım Tuğçe Sarımen ve SCIO ile. Tuğçe Hanım cana yakınlığı, özverili tavrı ve isabetli (tam olarak ihtiyaç duyduğum şekilde) teknikleri ile yaşamımı değerlendirmeme, kendimi tanımama, yaşam amacımı farketmeme, geleceğimi planlayabilmeme ve yaşadığım her türlü problemime ışık tutmuş, rehberlik etmiştir. Tuğçe Hanımın yaşam koçluğunun yanında ayrıca SCIO’da da tedaviyi sürdürerek anormal olan pek çok vücut değerimin normal seyrine döndüğünü şahit oldum. Kendisine teşekkürü bir borç bilirim. İhtiyacı olan herkesin bir an evvel kendisini keşfetmesini dilerim.

Zehra Pekşen

Tuğçe Hanım ve SCIO ile tanışmam çocuğumun 8 yaşında olmasına rağmen sürekli olarak her gece altına kaçırmasına bir çözüm bulma arayaşım sayesinde oldu. Hala inanamasam da pekçok doktor, psikiyatrist gezmeme, oyun terapilerine kadar herşeyi denememe rağmen bu sonuca ulaşamamıştım. Yaklaşık 1.5 aylık bir seansın sonunda artık böyle bir sorunumuz kalmadı. Sadece bu da değil. Oğlumun özgüveni ve dışa dönüklüğü de bir o kadar arttı.Allah razı olsun… Oğlumla artık sabahları gülerek uyanabiliyoruz.

Sakine Aydoğdu

Merhabalar:) Benim oğlum TEOG sınavına hazırlanıyordu ve kendisinin %80 oranında dikkat dağınıklığı vardı. Bu soruna nasıl çözüm bulabilir diye çaldık Tuğçe Hanımın kapısını. Tıp Fakültesinde öğretim görevlisi olduğum için pek çok arkadaşımla bu durumu incelemiştik fakat ilaç kullanmak dışında başka etkin ve hızlı bir yöntem bulamamıştık. Fakat biz bu yöntemi istemiyorduk. Bir arkadaşımın vasıtasıyla Tuğçe Hanım ve SCIO ile tanıştık. Yaptığı tespitler beni öyle şaşırttı ki tamam tespit etti ama çözüm bulamaz diyerek 3 seanslık deneme paketi şeklinde anlaştık. 3 seansın sonunda oğlumun sınavlardaki yanlışları azalmaya başladı.4 ay boyunca devam ettik çalışmaya ve oğlum günlük hayatında da birçok şeyini değiştirmeye başladı. Artık daha dikkatli, daha iyi kendini ifade edebilen bir birey haline geldi. Bakışı ve duruşu bile değişti:). İlk sınavdaki 32 yanlışı 2. sınavda 14’e düştü. Önemli olan yanlışı değildi. Asıl önemli olan oğlumun artık başarabileceğine ve emeklerinin boşa gitmeyeceğine inanmasıydı. Teşekkürler Tuğçe Hanım. İyi ki bize dokundun.

D.A

SCIO’yu ilk deneyimlediğimde “falcı makine” dediğimi hatırlıyorum:) Fiziksel rahatsızlıklarımdan duygusal durumuma, travmalarımdan alerjilerime herşey öneüme serilmişti. Hipnoterapi de beni bir o kadar şaşırttı. Düşündüğümde hiç hatırlamadığım bir olayın bende kedi korkusu yarattığını kendi ağzımla anlatmasaydım asla inanmazdım. Tuğçe Hanım beni sürprizleriyle şaşırtmaya devam ediyor.

Banu Ergin

Yıllardır öğretmenler tarafından çocuğumun yaramazlığı, şımarıklığı ve hatta iyi terbiye edilmeyişine kadar pekçok söz duyarak dolmuş ve bıkmış bir şekilde gittim Tuğçe Hanım’a. Yaşının genç olması beni önce şüpheye düşürse de çoçuğuma yaptığı testler sonucu onu bana anlatması, nelere takıldığını, nelere tepki verdiğinive kısır döngülerimizin neden kaynaklandığını anlattı. Taşlar ilk kez bu kadar yerine oturmuştu. 3 aylık seanslarla oğlum gitgide daha ılıman daha sorumluluk sahibi olmaya başladı. Ben ödev yaptıramazdım, Tuğçe Hanım ile tanıştıktıktan sonra çocuğum ödevlerini hergün yapıp Tuğçe Hanım’a göstermek için can atıyordu.Çocuğum basketbol takımına girdi ve ilk maçında Tuğçe Hanım yine oradaydı. Ben oğlumu yeniden kazandım tekrardan çok teşekkür ederim Tuğçe Hanım.

İpek Kutsar

Tuğçe Abla ile tanıştığımızda YGS beklediğim kadar iyi geçmemişti ve ben LYS’ye yeterince çalışamıyordum. ODTÜ Psikoloji ya da Hacettepe PDR istiyordum. İlk seansımızı ODTÜ çimlerinde yaptık. Seanstan sonra bana “bu havayı solu, sen buraya layıksın lütfen elinden geleni yap ve bırak, sonra neler yapabildiğini göreceksin” dedi. SCIO ile beraber yaklaşık 3 ay boyunca benim önyargılarımı, umutsuzluklarımı, özgüvensizliklerimi kırmak için çalıştık. Şimdi nerde miyim? ODTÜ Psikoloji:). Şimdiki en büyük hedefim ise mezun olup Tuğçe Abla gibi herkese ışık vermek.

Pelin Asil

Ailem yakın zamanda bir iflas geçirmişti 12. sınıfa başladığımda ve ben o zamana kadar hiçbirşey yapmamış olduğumu gördüm ve barajı dahi geçemeyeceğime inanıyordum. Aslına bakarasanız rahata alışmıştım ama hem iflas durumu hem de paralı üniversite okuyamayacak olmak tüm psikolojimi bozmuştu. Tuğçe Abla ile de bu zamanlar tanıştım. 10 aylık süreçte her pes edişimde beni ayağa kaldırdı ve ben kendime inanmazken o bana inandı. Onunla imkansız dediğim şeylerin kolaylaştığına şahit oldum. Şimdi emeğimle kazandığım baba mesleği olan Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesindeyim. Sen başkasın Tuğçe Abla.

Sedat Küser

Başarısızlık korkum var diye gittim Tuğçe Hanıma. İlk önce SCIO ile beni derin bir analize tabi tuttu. Sonra hipnoterapi ile başarısızlık korkumun sebebine inmeye karar verdik. Başarısızlıktan korkuyorumun yerini başarmaktan korkuyorum aldığında kendime inanamadım. Şimdi sıkı bir koçluk ve hipnoterapi ile beraber ilerliyoruz. İş değiştirmeyi düşünürken sanırım işimde terfi alacağım. Teşekkürler Tuğçecim.

İlayda Aydın